1936-2016 - Független online újság - Tulajdonos : dr. Keserű Sándor - AzEst.eu mindent lát
Örökös Tiszteletbeli Főszerkesztő : Miklós Andor

כל עוד אני ראש ממשלת ישראל, אף יהודי לא יעקר מביתו ראש הממשלה נתניהו והשר כץ חנכו את 'מחלף אדם' שיקל על עומסי התנועה באזור בנימין. "נרדוף את האחראים לפיגוע וניפרע מהם".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר התחבורה והמודיעין ישראל כץ חנכו הבוקר (שלישי) את ״מפרידן אדם״ (מחלף אדם) במועצה האזורית מטה בנימין.

המחלף צפוי להקל משמעותית על עומסי התנועה הקיימים באזור ולשפר את בטיחות הנוסעים. בהקמת המחלף הושקעו יותר מ-60 מיליון שקלים.

במסגרת הפרויקט, שבוצע על ידי חברת נתיבי ישראל, הוקמה הפרדה מפלסית, המאפשרת תנועה רציפה ובטוחה בכביש 60 ובכביש 437 המוביל מירושלים לבית אל בשני הכיוונים. בחלקו העליון של המפרידן הוקם מעגל תנועה שישפר באופן משמעותי את זרימת התנועה למשתמשי הדרך הרבים באזור.

ראש הממשלה נתניהו התייחס בטקס לפיגוע הירי שאירע שלשום בצומת עפרה. "אני מאחל החלמה מהירה ושלמה לכל פצועי הפיגוע ובתוכם כמובן לשירה איש-רן ובנה התינוק שנאבק עדיין על חייו. כולנו נושאים תפילה מעומק ליבנו לשיפור במצבו.

"מעשה הטרור הזה, כמו אחרים, מלמד על עומק השנאה של אויבינו כלפינו, היהודים והישראלים.

אין להם שום עכבות מוסריות בבואם לפגוע בחפים מפשע. אנחנו נרדוף את האחראים לפיגוע וניפרע מהם.

"אנחנו נוכיח להם שהרצון שלהם לעקור אותנו מארצנו יתקל בחומה בצורה. הם רוצים לעקור אותנו מכאן אבל הם לא יעקרו אותנו מכאן. כל עוד אני ראש ממשלת ישראל אף יהודי אחד לא יעקר מביתו, לא רק שלא יעקרו מביתם יבנו בתיהם ויוסיפו עליהם".

נתניהו הדגיש כי ''כאן במקום הזה היו אבותינו לפני אלפי שנים- שמות כמו גבע בנימין, מכמש, עפרה וענתות מעבירים אותנו היישר לימי התנ״ך. אלה מקומות שהם בלב ההיסטוריה שלנו לפני שלושת אלפים שנה, מלכות שאול ואחר כך מלכות יהודה, המקומות האלה באים אלינו ישר מהתנ״ך לב המולדת שלנו ואנחנו נמשיך לחזק את ההתיישבות בה.

''כך אנחנו עושים היום. אנחנו פותחים מחלף חדש, וזה מביא כמובן בשורה עצומה לתושבי האזור משום שציר אדם חיזמה שהכביד על הנהגים יום יום משנה את פניו. הדבר הזה מאפשר הקלה משמעותית בעומס התנועה מירושלים ואל ירושלים.

ראש הממשלה הבהיר כי ''איננו עוצרים כאן, אנחנו נשלים בהמשך סלילת כבישים עוקפים, הרחבת נתיבים, שיפור תשתיות, יש כאן היבט כפול גם תחבורתי וגם ביטחוני ששלובים יחד. אנחנו עושים עוד חיבור אחד גדול- אנחנו מחברים את המדינה גיאוגרפית, אבל אנחנו גם מחברים את ההווה עם העתיד. ביום ובמקום הזה אנחנו עושים עוד משהו, אנחנו מחברים את ההווה עם העבר.

"אבותינו הלכו וצעדו כאן בנוף הזה, בגאיות האלה ובהרים הללו. הדרמות הגדולות ביותר בהיסטוריה של עמנו והאנושות התרחשו פה במקום הזה, ולכן אנחנו מחברים גם את עברנו אל עתידנו וזו זכות גדולה מאד.

"לדור שלנו יש זכות ענקית. דור ההורים שלנו החזיר את מה שאבד ואנחנו מבטיחים שמה שהוחזר יהיה קדימה לדורי דורות, יחיה לעד ויבטיח את נצח ישראל״, כך נתניהו.

שר התחבורה כץ ציין כי המפרידן החדש צפוי להקל על עומסי התנועה ולשפר את בטיחות הנסיעה באזור, לטובת תושבי הישובים היהודים והערבים כאחד. שר התחבורה הוסיף כי בהמשך כביש 437 יורחב ממפרידן אדם ועד לרכבת הקלה בפסגת זאב, לצורך הקמת נתיב תחבורה ציבורית (נת"צ).

"שדרוג התשתיות באזור יהודה ושומרון יתן תנופה גדולה לפיתוח ההתיישבות היהודית באזור ובירושלים, בדומה לפיתוח התשתיות שבוצע בגליל ובנגב. שדרוג הכבישים ביהודה ושומרון, יתן מענה לתחזיות גידול האוכלוסיה באזור", הוסיף שר התחבורה.

על הפיגוע בעופרה אמר השר ישראל כץ "האירוע הזה מלווה בכאב גדול. לפני מספר ימים, לא רחוק מכאן, בצומת עופרה אירע פיגוע אכזרי, כאשר יצאו מחבלים נתעבים שכל מטרתם הייתה לפגוע באזרחי ישראל. אני רוצה מכאן בשם כולכם לחבק ולחזק את המשפחות ולשלוח איחולי החלמה לאם הצעירה, שירה איש-רן ובנה התינוק שנאבק ברגעים אלה על חייו.

''הגיעה העת שנגבה מאבן מאזן מחיר כבד על תמיכתו בטרור. מימון ועידוד משפחות המחבלים זו תמיכה ועידוד לטרור השפל ביותר, ויש לגבות ממנו את מלוא המחיר.

"צומת גבעת אסף, הכבישים העוקפים, מיזמי התשתיות האסטרטגיים ביו"ש, אותם מובילה הממשלה ושמטרתם: להציל חיים, להקל על התנועה, לחזק את התושבים ולהביא להכפלת ההתיישבות היהודית ביו״ש, בתוך עשור, זאת המשימה העומדת בפנינו וזאת התשובה למי שחושב להחליש ולהרתיע: מדינת ישראל חזקה, צה"ל חזק, והתיישבות חזקה, ומתפתחת", הוסיף השר כץ.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ אמר באירוע ''היום יום חג בבנימין עם פתיחתו של מחלף אדם. המחלף שהוקם בעלות של כמעט 100 מיליון ש"ח יקל על התנועה בין ירושלים למזרח בנימין. אנו מודים לראש הממשלה ושר התחבורה על ההשקעה בביצוע המחלף. יחד עם זאת אנחנו מצפים שהתשתיות והכבישים ביו"ש יכנסו לתוכניות אב ותוכניות חומש של ממשלת ישראל.

"פתיחתו של המחלף היא הסנונית הראשונה לטיפול בכבישי בנימין ופתרון הפקקים כאן, ואנחנו נפעל במרץ יחד עם משרדי הממשלה לטיפול יסודי בתשתיות הכבישים הן במערב בנימין והן במזרח", הבטיח גנץ.

Nyelvek
 
           
Keresés
Lapunkról dióhéjban

AzEst.eu egy független online újság. Szerkesztőinek célja, hogy értékes, hasznos tartalmat továbbítson az olvasói számára. Híreinket négy fő kategóriába soroljuk, ezek a következők: Történelem, Kultúra, Politika, Események és Közérdekű. Cikkeinken túl fellelhető az oldalunkon egy folyamatosan bővülő Képtár is. Bízunk benne, hogy mind az írások, mind a fotók érdekes tartalmat jelentenek majd az újságunkat lapozóknak.

INTERMETAL

Holofon

Naszályfesték Kft.

Uniofol

Rózsa Sándor

Front Grafika

Vác Online

Syba

Richter Gedeon